• Türkçe

Biz Kimiz?

ABİGEM PROJESİ; Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri, Avrupa Birliği Komisyonu ve TOBB ortak projesidir. İlk olarak 2002 yılında Kocaeli, İzmir ve Gaziantep ABİGEM kurulmuş, kuruldukları illere sağladıkları fayda sonucu 2008 yılında “Avrupa Türk İş Merkezleri Ağı Projesinin Genişletilmesi” projesiyle AB fonlarıyla kurulan İş Merkezleri sayısı 15’e çıkmıştır. Türkiye ABİGEM ağındaki toplam AB finansal yatırımı 50 milyon Avro'yu aşmaktadır ve bu da onu dünyadaki en büyük AB projelerinden biri yapmıştır.

ABİGEM'ler, KOBİ'lerin ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilirliklerini arttırmalarına yardımcı olmak ve KOBİ'lerin hem yerel hem de yerel pazarlara katkılarını arttırmak amacıyla kuruldukları bölgelerde profesyonel eğitim, danışmanlık ve bilgi hizmetleri sunmaktadır. Ulusal ekonomiler yukarıda belirtilen hizmetler, finansal paketlerden uluslararasılaştırmaya, inovasyon ve Ar-Ge'den kalite yönetimine, girişimcilikten kurumsallaşmaya, iş planlamasından, kümelenme dahil olmak üzere sektörel projelere kadar geniş bir yelpazede çeşitlendirilmiş ürün ve hizmet yelpazesine dahildir.

Denizli ABİGEM Denizli Ticaret Odası bünyesinde TOBB’un öncülük ve katkılarıyla bir AB projesi olarak faaliyete geçtiği 2008 yılından bu yana Denizli İli, Bölge ve hatta Ülkemizin birçok ilinde KOBİ’lere, girişimcilere, kooperatifler ve Güney Ege Bölgesinde TOBB’a bağlı odalar başta olmak üzere kurum ve kuruluşlara danışmanlıklar ve eğitim destekleri vermektedir. 10 yılı aşan süredir DTO hizmet binasında DTO iştiraki olarak yer alan ABİGEM, geldiği nokta itibariyle ilin ve Bölgenin sosyo ekonomik yapısı içinde önemli bir proje danışmanlık ve girişimcilik merkezidir.